Мар’янівка
Ширяївський район, Одеська область

Інформація про Мар’янівську сільську раду Ширяївського району Одеської області

1. Назва:   Мар’янівська сільська рада
2. Герб та прапор сільської ради відсутній.
3. Розташування:    Північна частина Ширяївського району.
4. Площа сільської ради: 7578,7 га. Площа с. Мар’янівка – 412 га, с. Суха Журівка -77,6 га.
5. До складу сільської ради входять 2 села: с. Мар’янівка та с. Суха Журівка.
6. Кількість населення:  1279 чол. ( за станом на 01.01.2016 року)
7. Історична довідка:

Село Мар’янівка – центр сільської ради. Розташоване в долині річки Великий Куяльник,   за 7 км від районного центру Ширяєве, та 50 км від залізничної станції Затишшя. Відстань від села до обласного центру Одеса становить 110 км.

Сільський голова  Житнюк Микола Іванович, секретар виконкому Колбасюк Світлана Миколаївна.

Село засноване в в кінці 18 століття вихідцями із центральних та західних районів України, приблизно в 1857  р. Через село проходив Чумацький шлях і  чумаки збудували церкву та корчму в  нинішньому центрі села Мар’янівка.  В 1894 році в
с. Мар’янівка вже налічувалось 46 дворів.

Протягом своєї історії село славилось відомими людьми та культурними традиціями. 305 жителів села захищали свій народ від фашистської навали. 

118 односельців за мужність та відвагу удостоєні урядових нагород. 187 односельчан загинули у Великій Вітчизняній війні. Одному із них, комсомольцю Лавренюку Леоніду Федоровичу, присвоєне звання Героя Радянського Союзу (посмертно). В центрі села, в парку стоїть пам’ятник «Скорботна мати», який поставили вдячні односельці загиблим воїнам – визволителям. А перед будівлею середньої школи стоїть пам’ятник Герою Радянського Союзу Лавренюку Л.Ф. 

Односельці завжди з гордістю будуть згадувати своїх земляків, таких як Заслуженого працівника культури УРСР, народну поетесу Надію Артемівну Савенко,  майстра – винахідника Володимира Варфоломійовича Вербицького, кореспондента радіо «Маяк», Заслуженого кореспондента СРСР,  «Короля репортажу»,  Володимира Михайленка та багато – багато інших.

В сільській раді налічується  549 домогосподарств, які проживають в 480 житлових будинках. У 2008 році село газифіковано. Блакитне паливо підведене до 207 будинків.

Із  14 вулиць села тверде покриття мають 11.

В селі непогана демографічна ситуація. Із загальної чисельності населення – 1279 чоловік, в селі живуть 211 пенсіонерів  що становить 15 %,   та  332 дітей до 18 років  (25 % ).

В сільській школі, якій  вже 147 років,  18 вчителів навчають  224 дітей. Навчання проводяться в новозбудованій  двоповерховій школі. Директором школи працює Шпат Сергій Миколайович.

В селі активно відроджується духовне та культурне життя. Відбудували Храм Св. Марії Магдалини, варварськи зруйнований у 60-ті роки 20 – го століття.  Працюють в селі сільський Будинок культури на 370 місць, (директор – Драган Віра Анатоліївна, сільська бібліотека (завідуюча – Костякова Ірина Миколаївна), дитячий садок «Сонечко» (завідуюча Марченко Л.І.), ФАП (завідуюча Григоращенко Ольга Олександрівна), пошта, 8 магазинів, 2 кафе. Відомі на всю Україну художні колективи, такі, як лауреати республіканського конкурсу: хорланка «Надія», вокальний ансамбль «Журавушка», танцювальний колектив «Місячне сяйво».    

В селі працює  ТОВ «Агрофірма»Мар’янівська»  ( директор Гамарц Володимир Миколайович), яка вирощує зернові та технічні культури, розвиває м’ясо – молочне тваринництво. Агрофірма обробляє 3022,2 га землі, з них 2470,2 га ріллі.Посівні площі зернових в середньому становлять 1410 га,  технічними культурами зайнято в середньому 700 га щорічно. Середня врожайність зернових становить 26.2 ц/га. 

В селі працює багато фермерських господарств.